top of page

Razem tworzymy bezpieczne jutro!Z radością informujemy o nowym rozdziale w naszej ciągłej pracy nad odbudową i wzmocnieniem potencjału ratownictwa wodnego w naszym regionie. Dziś, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, maiło miejsce oficjalnie podpisanie umowy na realizację zadania publicznego, z zakresu porządku, bezpieczeństwa publicznego oraz ratownictwa i ochrony ludności.


Zadanie to, o łącznej wartości 65 620 zł, zyskało dofinansowanie od Gminy Słubice w wysokości 20 000 zł. Jego realizacja powierzona została Nadodrzańskiemu Oddziałowi WOPR w Słubicach. Podpisy pod umową złożyli Burmistrz Słubic - Mariusz Olejniczak oraz Prezes Lubuskiego WOPR - Robert Fredrych. Zadanie obejmuje m.in. utrzymanie gotowości ratowniczej, patrole prewencyjne, podnoszenie kompetencji i uprawnień ratowników wodnych, zakup sprzętu ratowniczego i ochrony osobistej.
To szczególnie ważne w kontekście trudności z finansowaniem ratownictwa wodnego, które ostatnimi czasy napotykamy. Cieszymy się niezmiernie, że gmina Słubice dołączyła do grona jednostek samorządu terytorialnego, które nie tylko rozumieją potrzebę, ale i podejmują działają na rzecz kompleksowego podejścia do ratownictwa wodnego. Takie podejście jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa nad wodami naszego regionu - zarówno dla mieszkańców, jak i dla licznie odwiedzających nas turystów, szczególnie na obszarze urokliwej Odry granicznej.


Jak podkreśla Prezes WOPR WL, Robert Fredrych: „Jestem niezwykle szczęśliwy, widząc, że gmina Słubice przyłącza się do jednostek samorządu terytorialnego, które aktywnie wspierają ratownictwo wodne. To krok ku zapewnieniu naszym mieszkańcom oraz gościom wysokiego poziomu bezpieczeństwa na terenach wodnych, co jest naszym priorytetem.”Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie i wkład w budowanie bezpiecznego środowiska nad wodą w naszym regionie. Razem tworzymy bezpieczne jutro! 🌟💙


53 wyświetlenia

Comments


bottom of page