top of page

Ćwiczenia ratownictwa wodnego z wykorzystaniem śmigłowców!


07.03.2023 we Frankfurcie nad Odrą odbyły się wspólne ćwiczenia ratownictwa wodnego z wykorzystaniem śmigłowców, które odbyły się we współpracy z DRK Wasserwacht, Niemieckim Czerwonym Krzyżem, DLRG, Policją Federalną Niemiec (Bunespolizei) oraz Niemieckimi Siłami Zbrojnymi (Bundeswehr).


Celem ćwiczeń było przygotowanie ratowników wodnych oraz załóg śmigłowców do działań w sytuacjach powodziowych. Zadaniem uczestników było ćwiczenie współpracy oraz wydobywanie osób z wody w trudnych warunkach.W trakcie ćwiczeń wykorzystywano dwa śmigłowce - Śmigłowiec EC 155 z Eskadry Lotniczej Blumberg Policji Federalnej Niemiec (Bundespolizei) oraz EC 135 Niemieckich Sił Zbrojnych.
Ratownicy Lubuskiego WOPR wraz ratownikami DRK Wasserwacht oraz DLRG ćwiczyli współdziałanie oraz komunikację w tracie wspólnych działań ratowniczych.


Chcielibyśmy serdecznie podziękować Danny'emu Knispelowi - DRK Wasserwacht Frankfurt (Oder), za możliwość udziału WOPR Województwa Lubuskiego w tym wydarzeniu. Było to dla nas olbrzymie doświadczenie i wielka przyjemność móc brać udział w ćwiczeniach.


Dziękujemy również Policji Federalnej Niemiec oraz Niemieckim Siłom Zbrojnym za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że takie ćwiczenia pozwolą nam na jeszcze skuteczniejsze działania w sytuacjach awaryjnych na wodzie i uratowanie wielu ludzkich istnień. Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z ćwiczeń na naszym Facebookowym profilu ->


https://www.facebook.com/WOPRWojLubuskiego/posts/pfbid02FExwpF74WaHur87AxYvmzqEhs5T3PXawGtoc3XZZCKhcs1fPWAcRcdPi6qJFZcAfl?__cft__[0]=AZW-sgrd3e4knNcjwrrB02Ii-zGWIW6HKgeYfjg4GDLVeXMExsTBf_gqTaNTG8yZsmdbJKwWNSfyL4e054iLhIbEzbaALLP_S4vnvHLXD1JxmvqaDH0hTyYwVo5TySAj8KewnmoXV_-JAo8PeoaKMCVGMgmwXNkg-W6dunRU6DUhuoIHe2H0QnPrr54bFnlrAwwJ-hheT4uG72nHEuz03Klm&__tn__=%2CO%2CP-R

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page