top of page

Wspólnie budujemy bezpieczne jutro! – Wizyta Łukasza Poryckiego - Wicemarszałka Województwa Lubuskiego i podpisanie umowy o realizację zadania publicznego na działanie z zakresu ratownictwa wodnego.Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć w siedzibie WOPR Województwa Lubuskiego wyjątkową osobę – Wicemarszałka Województwa Lubuskiego - Łukasza Poryckiego. Spotkanie to było znaczącym momentem dla naszej organizacji, podkreślającym jej dynamiczny rozwój oraz rolę w kształtowaniu bezpieczeństwa nad wodami naszego regionu.


Prezes Lubuskiego WOPR - Robert Fredrych miał przyjemność rozmawiać z Marszałkiem na temat kluczowych kwestii dotyczących bezpieczeństwa nad wodami. Rozmowy dotyczyły obecnych i planowanych projektów, których celem jest nie tylko zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dla mieszkańców i turystów korzystających z naszych wspaniałych obszarów wodnych, ale również promowanie świadomego i odpowiedzialnego spędzania czasu nad wodą.Również dzisiaj została podpisana umowa o realizację zadania publicznego pomiędzy Województwiem Lubuskim - Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego a WOPR Województwa Lubuskiego „na działanie z zakresu ratownictwa wodnego na terenie województwa lubuskiego". Na realizację zadania WOPR Województwa Lubuskiego otrzyma wsparcie w wysokości 200 000 zł. Ten ważny krok to również zobowiązanie do kontynuowania naszych działań na rzecz poprawy standardów bezpieczeństwa, edukacji społeczności lokalnych oraz wzmacniania infrastruktury ratowniczej, co z kolei przekłada się na zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa mieszkańców i odwiedzających.


Dzięki wsparciu, odbudowa i rozwój potencjału ratownictwa wodnego w Lubuskiem nabiera realnych kształtów. To wspólny cel i priorytet, który łączy nas wszystkich – od samorządowców, przez ratowników, po mieszkańców i turystów korzystających z uroków naszych obszarów wodnych. Współpraca jest fundamentem budowania silnej, świadomej i bezpiecznej społeczności lokalnej, która ceni i chroni wartości związane z wodą i bezpieczeństwem.

Pragniemy serdecznie podziękować Wicemarszałkowi Łukaszowi Poryckiemu za dzisiejszą wizytę oraz nieustającą współpracę na rzecz bezpieczeństwa nad obszarami wodnymi. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możemy skutecznie przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na lubuskich wodach, tworząc bezpieczne i przyjazne środowisko dla wszystkich.


Wspólnie budujemy bezpieczne jutro!

49 wyświetleń

Comments


bottom of page