top of page

Lubuski samorząd przekazał dotację w wysokości 200 tys. zł dla Lubuskiego WOPR.


Lubuski samorząd przekazał dotację dla Lubuskiego WOPR.


We wtorek (7 czerwca) w Sali Prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa poświęcona przekazaniu przez Samorząd Województwa Lubuskiego dotacji w wysokości 200 tysięcy złotych dla Lubuskiego WOPR na realizację zadania „Bezpiecznie z WOPR Województwa Lubuskiego”, którego głównym celem jest zabezpieczenie wypoczynku mieszkańców i turystów nad akwenami wodnymi województwa lubuskiego w tegorocznym sezonie letnim.


Chcemy, by latem mieszkańcy i turyści bezpiecznie wypoczywali nad naszymi akwenami - mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.


Lubuskie to ponad 500 jezior, nad którymi wypoczywają turyści i mieszkańcy regionu. - Działania samorządu zmierzają do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku nad lubuskim akwenami, bo zdrowie i życie mieszkańców naszego województwa jest dla nas najważniejsze -mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.


Robert Fredrych – prezes Lubuskiego WOPR podkreślał, że dotacja jest kołem ratunkowych rzuconym WOPR WL. - Przed nami sezon wakacyjny, te środki są niezbędne, abyśmy mogli wykonywać nasze działania – mówił prezes R. Fredrych. Z przekazanych pieniędzy zostanie kupiony sprzęt specjalistyczny, sprzęt ochrony osobistej ratowników, żeby mogli w bezpiecznych warunkach wykonywać swoje zadania. Zostaną zakupione także zbiorniki do tankowania łodzi, specjalistyczne kaski ochronne do użytkowania w wodzie: z przyłbicami i modułami łączności, przenośne systemy oświetlenia, aby w nocy można było skuteczniej prowadzić akcje ratunkowe, radiotelefony pozwalające na współdziałania ze służbami ratowniczymi, apteczki medyczne wodoodporne, kombinezony ratownicze.


Lubuski samorząd przekazał dotację dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Lubuskiego.

Zarząd województwa ogłosił konkurs na zabezpieczenie działań „wodniaków” na najpotrzebniejsze zadania do realizacji w tym roku. Projekt „Bezpiecznie z WOPR Województwa Lubuskiego” zakłada utrzymywanie gotowości ratowniczej i przeprowadzenie 40 patroli prewencyjnych, przeprowadzenie szeregu szkoleń dla wszystkich ochotników z województwa lubuskiego. To także zakup niezbędnego sprzętu ochrony osobistej i innego sprzętu dla ratowników. Zadanie będzie realizowane na ternie siedmiu powiatów.W konferencji udział wzięli:


- Łukasz Porycki - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego

- Stanisław Tomczyszyn - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego

- Waldemar Pawlak – były premier RP, Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP

- Robert Fredrych – Prezes WOPR Województwa Lubuskiego

- Jacek Czerepko – Prezes WOPR Gubin


https://lubuskie.pl/wiadomosci/18761/200-tys-zl-dla-wopr---kolo-ratunkowe-dla-wodniakow?fbclid=IwAR1tyf_caR0uuSuCcy-Hbvx27exE0h_UTCierQYgNTcCzCt48z_ctoCR0A0
41 wyświetleń

Comments


bottom of page