top of page

"Energia życia" lubuskiego WOPR w zielonogórskich szkołachWe wtorek, 22 listopada, w zielonogórskich szkołach podstawowych nr 10 i 11 odbyło się kolejne szkolenie w ramach „Pilotażowego programu szkolenia zielonogórskich dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego zachowania się nad wodą „Energia życia”.Filip Gryko - Radny Miasta Zielona Góra rozpoczyna kolejne zajęcia projektu "Energia Życia"

Program powstał z inicjatywy zielonogórskiego radnego Filipa Gryko przy współpracy z WOPR Województwa Lubuskiego. Głównym założeniem „Energii Życia” jest zwiększenie świadomości młodzieży o niebezpieczeństwach czyhających nad wodą oraz nauka prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia – mówi Robert Fredrych, prezes lubuskiego WOPR WL.


– Chcemy nauczyć obsługi defibrylatora AED i oswoić młodych ludzi z urządzeniem coraz powszechniej spotykanym w przestrzeni publicznej, na basenach, kąpieliskach, w szkołach, na lotniskach, dworcach, w środkach transportu.


Zielona Góra. „Energia życia” Lubuskiego WOPR w szkołach


Jak podkreśla współinicjator programu miejski radny Filip Gryko – dzięki Prezydentowi Januszowi Kubickiego programem objęte zostały dzieci z zielonogórskich szkół podstawowych i jest szczególnie ważny w kontekście planów miasta co do uruchomienia w przyszłym roku w zielonogórskiej Ochli nowoczesnego kąpieliska.

Dlatego wspólnie z WOPR Województwa Lubuskiego wystartowaliśmy z tym programem i chcemy go kontynuować w przyszłym roku z nasileniem w okresie przedwakacyjnym. Tak byśmy jako zielonogórscy rodzicie, opiekunowie naszych dzieci mieli pewność, że będą one znały zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Jest to bardzo ważne – mówi radny Gryko.
13 wyświetleń

Comments


bottom of page